Matheus

Co jeśli nie podejdę do egzaminu?

6 postów w tym temacie

Cześć. Mam pytanie, ponieważ jedna z osób na forum miała podobne i udzieliłeś jej informacji na ten temat, tak więc dlatego zwracam się do Ciebie..

Chciałem się dowiedzieć jak wygląda sprawa z niepodchodzeniem do przedmiotu na który się zarejestrowałem, zrobiłem podpięcia, zapisałem się na przedtermin i na I też.. Jeśli nie podejdę, to czy pod koniec roku będę musiał za niego płacić, czy dopiero wtedy, gdy ponownie w kolejnych latach wybrał bym ten przedmiot? Bo słyszałem różne wersję i wolę się dowiedzieć od kogoś starszego, mającego o tym większe pojęcie. I jeszcze czy mógłbyś mi powiedzieć jak wygląda sytuacja jak np. podejde do przedterminu, obleje to ok, nic się nie dzieję.. jeśli podejdę np do I - obleję i do poprawki której nie zdam, to jak wtedy wygląda sytucja? Bo nie wiem czy jest jakaś różnica (oprócz tych dwój w indeksie) przy rozliczeniu rocznym.. Lepiej jest podchodzić czy nie? Nie chciał bym żeby zdażyło się tak, że nie podejdę w ogóle, a później ktoś mi powie że mam za ten przedmiot płacić pod koniec roku.. Nie znam się, nie orientuje w tej sytuacji, tak więc bardzo prosił bym Cię o pomoc.

1. Nie musisz podchodzić do żadnego przedmiotu na jaki się zapisałeś i nikt Cię do tego siłą nie zmusi tongue.gif Sankcją za takie zachowanie w przypadku obligów jest niezaliczenie roku (chyba ze sie zalapiesz na wpis warunkowy, tzn tylko jeden oblig masz niezaliczony, conajmniej 50 punktów ects na 1 roku i co namniej 2 podstawowe przedmioty w roku, a także inne przedmioty określone programem studiów, np. wf, lektorat)

Jesli jest to przedmiot podstawowy - mozesz nie podejsc, wazne zebys mial jednak zdane w roku co najmniej 2 przedmioty podstawowe, jezeli przez nie podejscie masz tylko 1 przedmiot podstawowy, to wtedy tez mozesz wziac na ten drugi wpis warunkowy na kolejny rok, pod warunkiem ze to uzupelnisz za rok (jezeli masz wystarczajaco punktow na warunek tzn 50 na 1 roku)

Jezeli jest to przedmiot specjalizacyjny - tez nie musisz podchodzic, chyba ze przez to nie zdobędziesz 60 punktow (lub 50 na 1 roku na wpis warunkowy)

Jednakże (odnośnie nowych studentów):

§ 12 1. Student jest zobowiązany zaliczyć wszystkie zadeklarowane przedmioty przed ukończeniem studiów.

§ 25 1. Uchwała wchodzi w życie z dniem 1 października 2012 roku. i obowiązuje studentów rozpoczynających studia z tą datą.

2. Masz prawo do 2 terminów.

Na oba możesz się zapisać i nie podejść.

Przedtermin liczony jest jako 1 termin (chyba ze jest to przedtermin bez konsekwencji) i niezaliczenie tego powoduje poprawkę (a przysługuje CI tylko jedna).

Nie zdanie przedmiotu w 2 terminach powoduje ze masz dwie dwóje, poza tym to ze mozesz nie spełniać warunkow na wpis na kolejny rok (bo np byl to oblig, albo drugi podstawowy przedmiot, albo specjalizacyjny i brakło Ci punktów.

3. Za przedmioty które powtarzasz w przyszlym roku ze względu na niepodejście do obu terminów albo oblanie obu terminów (jesli jest to oblig to musisz powtarzac, jesli inny przedmiot to nie)

- płacisz 50zł razy każdy punkt ects tego przedmiotu.

4. Nie podejście na dany termin egzaminu mozna usprawiedliwic

Nie przystąpienie do egzaminu bez usprawiedliwienia powoduje utratę terminu, co skutkuje wpisem do protokołu – egzamin niezaliczony. Nieobecność studenta na egzaminie w ustalonym terminie może być usprawiedliwiona przez prowadzącego przedmiot, jeżeli wniosek w tej sprawie zostanie złożony w ciągu siedmiu dni od tego terminu. Wpis do protokołu – egzamin niezliczony następuje również w sytuacji, kiedy przedmiot został zadeklarowany a student nie zapisał się lub nie przystąpił do egzaminu w żadnym z wyznaczonych przez Katedrę terminów egzaminu. W protokołach zaliczania ćwiczeń Prowadzący zajęcia wpisuje nzal w sytuacji, gdy student nie zaliczył ćwiczeń lub nie uczęszczał na nie pomimo ich zadeklarowania.

-Wpisane "nzal" nie ma wpływu na średnią, nie będzie również widoczne na suplemencie do dyplomu.

-"Nzal" powinno być wpisywane automatycznie, jednak prewencyjnie (jeśli nie mamy zamiaru podchodzić do zadeklarowanego przedmiotu) lepiej jest zapisać się w USOS na egzamin, by szybciej otrzymać wpis.

-Niepodejście w pierwszym terminie (jeśli było obowiązkowe) bez usprawiedliwienia oczywiście poza "nzal" skutkuje utratą możliwości poprawki (podobnie, jak podejście do egzaminu po raz pierwszy w ostatnim możliwym terminie).

EDIT: zaktualizowano.

Edytowane przez Santa
Aktualizacja

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co mam zrobić w sytuacji gdy zapomnialem się wyrejestrować z egazminu? Rejestracja niespowdziewanie szybko się skoncyzła, bo zawaliłem i zaspałem... Nie chcę tracić terminu. Proszę o pomoc.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To zależy od kierownika katedry. Czasami mail starczy i nie tracisz terminu, musisz tylko pokwapić się przed samym egzaminem. Niektóre katedry wymagają przedstawienia zwolnienia lekarskiego. Wyślij maila z zapytaniem co i jak albo idź na dyżur.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz