madziatorra

Użytkownicy
 • Zawartość

  82
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O madziatorra

 • Tytuł
  Szaraczek

Profile Information

 • Rok
  III

Ostatnie wizyty

682 wyświetleń profilu
 1. Medycyna sądowa w 2017

  Wersja 1.0.0

  78 pobrań

  Sezon zawiera wszystkie 12 odcinków. Popieram akcję użytkownika adam.zwieski "Wrzucajmy tegoroczne notatki (kto z czego ma) i wtedy będzie pysznie" i zachęcam innych. Pokażmy siłę najlepszego Wydziału w Polsce: http://www.rp.pl/RZECZoPRAWIE/170619760-prof-Jerzy-Pisulinski---Przepis-UJ-na-sukces.html Egzamin: 19 czerwca 2017r., godz. 9.00, sala wykładowa KMS UJ CM, ul. Grzegórzecka 16 (termin wrześniowy będzie podany później) ------------------------------------------------------ 1. Czy denat zawsze "popuszcza"? Ciało ludzkie ma 2 rodzaje mięśni (gładkie i prążkowane). Relaksacja dotyczy mięśni prążkowanych. Tymczasem za utrzymanie moczu i stolca odpowiadają głównie mięśnie gładkie. Niemniej jednak w praktyce często obserwuje się zabrudzenie spodni. 2. Czy umieszczanie broni w ręce denata jest rzeczywiście błędem przy pozorowaniu samobójstwa? Tak, bo broń zawsze wypada z chwytu samobójcy. Tzw. skurcz pośmiertny (cadaveric spasm) to pojęcie bardziej teoretyczno-książkowe niż coś faktycznie spotykanego w rzeczywistości. 3. U dzieci gwałtowanie rozwija się obrzęk mózgu, co ma związek z barierą krew-mózg. Więcej na ten temat w "Głowacki Jan, Marek Zdzisław - Urazy czaszki i mózgu. Rozpoznawanie i opiniowanie. Krakowskie Wydawnictwo Medyczne, 2000".
 2. Wersja Alpha

  70 pobrań

  Stosunki między rodzicami a dziećmi oraz obowiązek alimentacyjny Semestr letni, rok akademicki 2016/2017 dr Halina Nowara-Bacz, Katedra Prawa Cywilnego UJ ------------------------------------------ Świadczenie z funduszu alimentacyjnego przyznaje w drodze decyzji administracyjnej, a następnie wypłaca organ właściwy wierzyciela, tj. wójt, burmistrz, prezydent miasta właściwy ze względu na miejsce zamieszkania osoby uprawnionej do tego świadczenia. Od momentu wejścia w życie ustawy o pomocy osobom uprawnionym do alimentów (tj. od października 2008 r.) nie docierały do resortu rodziny jakiekolwiek sygnały o problemach finansowych gmin związanych z wypłatą świadczeń z funduszu alimentacyjnego z powodu zamieszkiwania na ich terenie dużej liczby osób uprawnionych do tego świadczenia. Świadczenia z funduszu alimentacyjnego są finansowane z budżetu państwa, a tym samym nie istnieje niebezpieczeństwo braku ich wypłaty. http://www.mpips.gov.pl/wsparcie-dla-rodzin-z-dziecmi/fundusz-alimentacyjny/informacje-statystyczne/ ------------------------------------------ Minima socjalne i egzystencji oblicza i publikuje od lat 80. IPSS --> https://www.ipiss.com.pl/zaklad/zaklad-polityki-spolecznej
 3. Wersja 1.0.0

  153 pobrań

  What's inside: I. Kompletny i aktualny materiał normatywny (prawo krajowe, unijne oraz międzynarodowe) - w zakresie szerszym niż analizowane na wykładzie (obejmujący też zagadnienia publicznoprawne) II. Niepełne notatki z wykładów (2016/17) uzupełnione w oparciu o wszystkie dotychczasowe (tj. stare) skrypty z LEX.EDU.PL III. Opracowania artykułów Prowadzącego (dot. prawa unijnego) oraz rozdziału o konosamencie z SPH IV. Bonus dla użytkowników MPK Kraków Dodatkowo polecam przeczytać: [1] "Umowa przewozu w transporcie towarowym" (Zakamycze 2005, s. 322) oraz [2] System Prawa Prywatnego t. 7 (CH BECK, o umowie przewozu i umowie spedycji, czyli str. 665 - 769).
 4. Orzeczenia PUUE 2017 Zobacz plik Skrót orzeczeń* z PUUE** *Wg listy obowiązującej do egzaminu (KPE UJ) **Wg kolejności omawiania na ćwiczeniach Dodający madziatorra Dodano 16.02.2017 Kategoria Uniwersytet Jagielloński  
 5. Wersja 1.0.0

  23 pobrań

  Skrót orzeczeń* z PUUE** *Wg listy obowiązującej do egzaminu (KPE UJ) **Wg kolejności omawiania na ćwiczeniach
 6. Prawo prasowe AD 2017

  Wersja 1.0.0

  86 pobrań

  Aktualny materiał normatywny + lista orzecznictwa + kazusy wspominane na wykładach Opracowano na podstawie tegorocznych notatek oraz plików w LEX.EDU z poprzednich lat.