Paczka zadań z Logiki dla Prawników 25.08.2016

Informacje o pliku

Materiały przygotowane na zajęcia TBSP z Logiki dla Prawników.

Odpowiedzi mogą zawierać błędy, a te do stosunków zakresowych i dowodów założeniowych są tylko przykładowe. W tautologiach również mogą wyjść inne wartości przy NT i przyjęciu wariantów w innym miejscu.

W razie znalezienia takich błędów - proszę o PW :smile:

Co nowego w wersji 25.08.2016   Zobacz listę zmian

Dodano

• świeży upload, bo coś przestało śmigać ze ściąganiem :( wybaczcie, że tym razem bez odpowiedzi, ale po tylu latach gdzieś mi się zdążyły stracić

Opinia użytkownika

Recommended Comments

w rozwiązaniach dowodów błędy - często "idziesz na skróty", czyli np z formuły "~~p ^ ~~q" przechodzisz do p^q, albo robisz OA bez zanegowanej linii, jakby "w głowie", tak nie można robić. Oprócz tego świetne materiały!

Podziel się komentarzem

Udostępnij na stronach

w rozwiązaniach dowodów błędy - często "idziesz na skróty", czyli np z formuły "~~p ^ ~~q" przechodzisz do p^q, albo robisz OA bez zanegowanej linii, jakby "w głowie", tak nie można robić. Oprócz tego świetne materiały!

Możesz mi wskazać konkretne przykłady (jeśli masz pobrany ten plik, bo mnie się już go nie udało pobrać, jakiś błąd się pojawił...)? "za moich czasów" np. zrobienie OA z linii p i ~pvq było dozwolone bez robienia wcześniej DN do p (podejrzewam, że to Ci chodziło) ;), do drugiego zarzutu ciężko mi się ustosunkować, bo nie mam pliku :(

Podziel się komentarzem

Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz